Kutná Hora Moc stříbra

Kutná Hora
Kutná Hora
120 - 180 min

Moc stříbra

Naše cesta v honbě za stříbrem započne v Kutné Hoře ve 12. století, kdy se z nás stane mnich oblečený v kutně, který okopává vinici a narazí na stříbrnou žílu.

Od této chvilky na nás padne zlatokopecká horečka, známá nám spíše z Ameriky, vzniknou zde problémy spojené s velkým bohatstvím a bude potřeba postavit hrad, ustanovit zákony a vypořádat se s korupcí.

Avšak i přes tyto potíže stříbrné bohatství dalo Kutné Hoře moc a potenciál stát se klenotem a jedním z nejdůležitějších měst Českého království ve středověku.

Místní stříbro dalo možnost vzniku Pražskému groši, jednomu z nejvýznamnějších platidel středověku, z bohatství, které dala místní zem, byla vystavěna například stará část Prahy a Karlštejn. 

I když se zdá, že v zemi je zdánlivě nevysychající pramen stříbra, opak se postupem času stává pravdou. Nedostatek bohaté rudy, morové rány, husité a švédská tažení se na čas zaslouží o zhasnutí stříbrné hvězdy jménem Kutná Hora, kterou rozzáří znovu naplno až zapsání do seznamu UNESCO a stříbro těžené v této oblasti znovu vypráví svůj příběh.

Teď je jen na Vás, zda se chcete seznámit s příběhem Moci stříbra.

 

*
*
*
* (Jedna možnost)
*
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací